top of page

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus kombi arıza kodları aracılığıyla mevcut arızanın sebebini öğrenebilirsiniz. Kombiler, irili ufaklı farklı pek çok parçanın bir araya getirilmesi ile oluşmuştur. Bu parçalardan bir tanesinin ya da bir kaçının görevini yapamaması durumunda kombi arıza durumu oluşabilir. Ekranda bu arıza ile ilgili bir kod çıkabilir. Fakat standart kombi kullanıcıları doğal olarak bu arıza kodunun anlamını bilememektedir. Bu sebepten dolayı sizin için Buderus kombi arıza kodlarını açıklıyoruz. Bu sayede kombinizi artık eskisi gibi, güvenle kullanmanıza yardımcı oluyoruz. Kombi arıza kodlarını sayfamızın alt kısmında bulabilirsiniz.

Buderus Kombi Hata Kodları

Buderus kombi hata kodlarının güvenilir bir şekilde çözümü için İstanbul kombi servisi kuruluşumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Servis talebi oluşturabilirsiniz ve böylelikle var olan sorununuzu ortadan kaldırabiliriz. Teknik ekibimiz, tüm marka kombiler için hizmet sunmaktadır. Bu alanda yeterli eğitimleri almış ve uzun yıllardır kombi bakım, kombi arıza onarım, kombi montaj konularında hizmet sunan servisimiz, sizleri de en iyi şekilde memnun edecektir. İrili ufaklı tüm sorunlarınızın çözümü için dilediğiniz zaman 0212 377 0 335 sabit hatlı servis numaramızı arayabilirsiniz. 

Buderus kombi arıza kodları

Buderus Kombi Arıza Çözümü

Buderus bilinen ve en çok tercih edilen kombi markalarından bir tanesidir.  Özellikle ilerleyen zamanlarda farklı sebepler nedeni ile Buderus kombiler arıza ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum kombi kullanıcıları için can sıkıcı gibi gözükebilir. Fakat Buderus kombi arıza çözümü mümkündür. Her arıza kodu farklı bir anlam ifade eder. Kombi servisi uzman teknisyenlerimiz bu arızaların anlamlarını bilmektedir. Buna göre cihazınıza profesyonel bir şekilde müdahale edilerek sorun ortadan kaldırılmaktadır.

 

Buderus kombi arıza kodlarını sizler için alt kısımda yayınlıyoruz. Kombi ekranında ortaya çıkan hata kodunun açıklamasını okuyarak hatanın neyden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Kombide var olan hatanın düzeltilmemesi, bilinçsizce çalıştırılması farklı büyük sorunlara da sebebiyet verebilir. Olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşmamak adına kuruluşumuz güvencesi ile servis talebinde bulunabilirsiniz.

Buderus Kombi Arıza Kodları Ve Açıklamaları

 

 • Buderus kombi 1 Arıza Kodu: Baca Çekişi Yok.Bacalı ise bacanızı kontrol edin, Hermatik ise kombiniz Fan Motorunuzu veya Prosostat parçasını kontrol edin.

 • Buderus kombi 2 Arıza Kodu: Aşırı Isınma.Kombinin sisteminde hava var, sirkülasyon motorundan havasını alın.

 • Buderus kombi 3 Arıza Kodu: Alev Oluşmuyor. Kombinize gaz gelmiyor. Gaz vanasını kontrol edin ocağınızı yakarak dairenize gaz geldiğinden emin olun. Uzun süre kombi kapalı kalmış ise Reset yapın kombinize 3 defatekrarlayın.

 • Buderus kombi 4 Arıza Kodu: İstenilen Sıcaklığa Geldi. Kombinizin altında varsa vanaları kontrol edin. Radyatör musluklarınızın en az 3 tanesi açık olması gerekir. Peteklerinizin havalarını alın.

 • Buderus kombi 5 Arıza Kodu: Kullanma Suyu 85 Derece.Üç yollu vananız arızalı kalorifer bölümüne su kaçırıyor.

 • Buderus kombi 6a Hata Kodu: Alev Oluşmadı (İyonizasyon Arızası).3 Defa resetleyin halen arıza devam ediyorsa Kombinizin Anakartı Arızalı. Servis talebi oluşturabilirsiniz.

 • Buderus kombi 7 Arıza Kodu: Bacada Tıkanma Var. Kombiniz bacalı ise bacanızı kontrol edin ve 20 dakika bekledikten sonra resetleyin. Hermatik ise kombinizin Prosostat arızalı. Servis talebi oluşturabilirsiniz.

 • Buderus kombi 8 Arıza Kodu: Sigorta Arızası. Kombizin Anakart üzerinde bulunan sigortaları arızalı Şefaf kapaktan göreceksiniz ki içinde yedek sigortaları fabrika tarafından verilmiştir.Değiştirerek kombinizi Resetleyin.

 • Buderus kombi 9 Arıza Kodu: Computer Arızası. Kombinizin Anakart Arızalı. Servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Buderus kombi E Arıza Kodu: Gerilim Çok Düşük.Elektrik Voltajınız çok düşük Elektrikçinize ölçtürün Voltajınızı düşük ise kombinize Regülator Takın/Taktırın.

 • Buderus kombi – Arıza Kodu: Isıtma Devrede. Kombinizin herşeyi normal görünüyor. Eğer ekranda hiç bir şey yok ise kombinize elektrik gelmiyordur kombiniz için kullandığınız Priz veya Sigortanızı Kontrol Edin

Buderus kombi cihazınızda bulunan arızaların çözüme kavuşturabilmesi adına servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Servis numaramız 0212 277 0 335 'i dilediğiniz zaman arayarak Buderus kombi servis hizmetlerimizden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Böylelikle kombinizi eskisi gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

bottom of page